Únor 2010

Co řekl Kurt...

27. února 2010 v 21:35 KURT COBAIN
Tady jsou takový věci co řekl Kurt.Jeho názory ,jeho myšlenky a to je to proč ho tak obdivuju,protože až na myšlenky o sebevražde a drogách jsou jeho myšlenky o světě takový podobný jako moje.On je takovej mi celkem podobnej až na rozvod,cigarety a drogy.Miluju hudbu ,umění , lidi , a přesto jsem celkem uzavřená a samotářská a prostě Kurta jsem vždycky obdivovala a soucitěla jsem s nim.Nevim jak to vysvětlit:-)
Co řekl:
-"Courtney, když říkám, že Tě miluji, nestydím se za to, nikdy Tě nepřestanu milovat. Jsi se mnou všude a pořád." (1992, z milostného dopisu Courtney)

-"Trpěl jsem pocitem odcizení, začal jsem v sobě cítit jakémsi zmatek. Nedovedl jsem pochopit, proč se nechci s lidma ze školy bavit. Přišel jsem na to až po létech - neměl jsem si s nima totiž co říct, protože vůbec nevnímali umění nebo kulturu." -"
Můj názo na tuhle větu:Ano tahle věta je uplně pocitem všeho ve mně.Kromě kámošů ,který moje oblíbený umění a kulturu a hudbu respektujou si nemůžu s nikým o tom povídat.Nemůžu přijít k někomu a říct mu :Tak co viděl jsi Perný den?Tak co četl jsi Těžší než nebe?Víš ,že se vracejí Hole?

''Je lepší být nenáviděn pro to, co jsi, než milován pro to, co nejsi''

-"Nenávidím mámu, nenávidím tátu, táta nenávidí mámu, máma nenávidí tátu, všechno hezký v tahu."

-"Nikdy jsem nechtěl zpívat. Chtěl jsem hrát jen na doprovodnou kytaru - bejt schovanej někde vzadu a hrát. Ale během školních let, kdy jsem hrával na kytaru ve svým pokoji, jsem alespoň intuitivně cítil, že musím psát svý vlastní věci."

"Viděli jsme skupinu Shonen Knife, byla fakt skvělá. Připadal jsem si jak devítiletá holka na koncertě Beatles. Brečel jsem a skákal a rval si vlasy - bylo to úžasný."

-"Každej si o mně myslí, že jsem nějaká citová troska. Pořád se mě ptají, co mi je. A mně přitom vůbec nic není. Začal jsem se pozorovat a sleduju, jak na mě lidi reagujou. Napadlo mě. že bych si měl oholit obočí. To by snad pomohlo."

-"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici."


Courtney-Ženská ,která je tak silná

23. února 2010 v 21:23 COURTNEY LOVE
Tohle je záznam z Mtv video music awards a Hole ,kde zpívá Courtney a já jejich písničky uplně miluju.A já jí tady hrozně obdivuju ,protože kdo je víc pozorný uslyší na začátku ,že říká:

For Kurt,..and Kristen,..and River ,..and Joe ....thiís is for you..
Je to záznam z awards rok po Kurtově smrti.Je fakt hrozně statečná...Jo ten kdo to neví tak Kristen byla členka skupiny Hole ,ale zmeřela na předávkování drogami .Kristen měla problémy ,ale poslední zátěží byla Kurtova smrt.No ale teď už to video.Písničku Violet miluju a Courtney obdivuju

20.Února!!We miss you Kurt

20. února 2010 v 11:36 KURT COBAIN
Tak dneska je 20.2 a 20.2 1967 se narodil Kurt.Nemůžu mu přát zdraví ,ale jako vzpomínku přiblížím jeho život.Stal se srdcem rockové hudby ,stal se srdcem pro svou manželku a dceru a nikdo na něj nikdy nezapomene.Nikdy nevěděl proč ho mají lidi tak rádi ,tak mu to můžeme ukázat i když tu už není,třeba se na nás dívá:-)

Miloval svojí dceru

Miloval svojí ženu

Jeho talent,který si zřejmě nikdy neuvědomoval

Byl pro nás jedno velké srdce.Bohužel to jeho srdce mělo plno šrámů.

Děkuju ti za všechno.A doufám ,že se tam někde máš dobře a že vidíš ,že tě milujeme!Video-very sad:-(

19. února 2010 v 19:56 KURT COBAIN
Tak tohle video je strašně smutný ,ale krásný.Stojí za shlédnutí
Tady je vidět jak Kurt Frances miloval!!

Maybe just happy 4.díl

18. února 2010 v 21:44 My FF
Další díl:

Určitě zvládnu všechno.... s Kurtem všechno.Ještě chvíli jsme seděli a povídali jsme si.Kurt mluvil o svém životě ,o svém nešťastném dětství , o krušné pubertě,prostě o všem...Když jsem šla domů ,měla jsem plnou hlavu toho co mi řekl ,toho co jsem mu řekla já.Zdálo se až neskutečný ,že existuje někdo takový.Není dokonalý , ale to je věc ,kterou mám na něm ráda,teda drogy ráda nemám ,ale nenávidím dokonalý lidi.Člověk musí mít chyby ,jinak to není člověk.Večer jsem usla opět plnou hlavou myšlenek.Ráno jsem sešla do kuchyně a rychle jsem se nasnídala. Oblíkla jsem se a chtěla jít za Kurtem . "Kampak slečinko?" řekl táta. "Tati,prosím" Jenom přikývl.Vyšla jsem.Věděla jsem ,že Kurt je v malém bytečku.Svojí vilu nechtěl ani vidět.Neměl ji prý rád.Byla luxusní a on chtěl jenom malý byt.Zazvonila jsem.Neotevřel však Kurt ,ale Dave. "Kde je Kurt?" zeptala jsem se. "Jano...On ..no teď zrovna mu není dobře" vyděšeně jsem na něj koukala. "Právě proto tam musím"řekla jsem důrazně. " Říkal ,že nechce ,aby jsi to viděla." Odmítala jsem ho poslouchat " Dave,pusť mě" řekla jsem. "Jano..víš vůbec jak vypadá člověk ,který nemám něco co mu žílou proudilo skoro ob den"důrazně vyslovil slovo vypadá. "Studuju psychologii,takže vím" pořád stál ve dveřích ,nevydržela jsem to a odstrčila jsem ho a násilím vnikla dovnitř.Kurt ležel na zemi a svíjel se.Klekla jsem si k němu ,pohladila jsem ho po vlasech. "Co.. tu.. děláš?"vykokatal ze sebe. "Chci ti pomoct.Nenechám tě v tom samotnýho" řekla jsem.Neprotestoval,jenom se jemně klepal.Schoulila jsem se vedle něho.Obajl mě pažemi a hlavu zabořil do mého ramene.Klepal se a někdy se svíjel.Nevím jak dlouho to trvalo ,vím jenom ,že pak se to zmírnilo a já jsem usnula.Když jsem se probudila Kurt už se nesvíjel ani neklepal. Pořád jsem ležala vedle něj.Najednou promluvil "Neměla jsi to nikdy vidět" Zakroutila jsem hlavou "A co by se změnilo ,kdybych to neviděla?" řekla jsem. "Teď sis určitě uvědomila ,že jsem jenom obyčejnej přestávající feťák"Otočila jsem se na něj "To si nemyslím.Jak to můžeš říct?" Podívala jsem se na něj. "Nikdy bych si to nemyslela" řekla jsem."Miluju tě" řekl a podíval se mi do očí.Políbila jsem ho a objala.Jenom tiše promluvil "S tebou to zvládnu" opět jsem ho políbila ,když v tom vtrhnul do místnosti...

You know you´re right

17. února 2010 v 14:39 NIRVANA

Poslední písnička v životě ,kterou Kurt napsal a nahrál.A ...to je hrozně smutný.Ale musíme uznat ,že to zakončil důstojně,ta písnička je totiž nádherná!!!

Jinak víte co se blíží??20.února.což je sobota se Kurt narodil.No ..moc veselej den to nebude..

Past...of Cobain family part.2

16. února 2010 v 21:13 COURTNEY LOVE
Nedělám si žádný názory na Courtney.Kurt jí miloval ,takže jí nemůžu nenávidět.A navíc ona si myslím ho taky aspoň měla ráda.Vždyť kdyby ho chtěla zabít ,tak by ho předtím několikrát nezachránila.Dám jí sem pár fotek.Musím uznat ,že byla krásná.


Past..of Cobain family

15. února 2010 v 21:07 KURT COBAIN
Tak teď tak brouzdám po netu a našla jsem nový fotky dcery Kurta Frances.

Hodně se změnila z toho roztomilého dítěte

Dneska...

13. února 2010 v 20:19 KURT COBAIN
Tak dneska už jsem uplně hotová...Bolí mě na průduškách..a ..našla jsem krásný video. Je to video z konce dokumentu Kurt and Courtney.No a v tom videu mluví teta Kurta Mary.A já se uplně na konci rozbrečela.Já nevim prostě ,sem asi divná.Ale je to prostě něco hroznýho .Já vím ,že jsem nežila ,když žil on ,ale i tak to je hrozně těžký.Je to takový prostě ,dám příklad na kámošce..doufám ,že jí to nevadí, je to jako kdyby jí umřel Miro Šmajda.No ,já jsem vám dám to video.

Kdybyste nevědělí co teta Mary říká,tak říká to ,že ztratit Kurta bylo to nejtěžší v životě a že stále pláče a stále to bolí a stýská se jí.No ,ale uplně mě dostalo ,jak tam pak hraje ta hudba ,ten záběr na Kurta ,jak tam sedí a pak tam je na konci ta jeho fotka,když byl malej.No a tam jsem se rozbrečela.

Maybe just happy 3.díl

12. února 2010 v 20:26 My FF
Další díl..

Kurt se bránil sundat si svetr ,který jsem mu chtěla dát pod hlavu,nechtěla jsem ,aby ležel na studené zemi.Když se mi to trošku povedlo ,uviděla jsem ,jak na předloktí ,má vpichy od jehly a menší modřiny.Ztuhlo mi v žilách..Kurt si okamžitě nandal svetr a otočil ode mně pohled.Co to...on ..on bere drogy??To ne...v životě bych to do něj neřekla.Byla jsem stále v šoku ,ale musela jsem něco udělat.Obejmula jsem ho ,musel vědět ,že tu není sám ,že mu pomůžu když bude chtít.Pevně mě stiskl a hlavu zabořil do mého ramene.Nevím ,asi jsme takhle seděly dlouho ,ale už mi začala být zima. "Myslím ,že jsem schopný vsát." řekl a pokusil se zvednout.Pomohla jsem mu vstát a zadívala jsem se na něho. "Je ti dobře?" zeptala jsem se.Přikývl a hned šel opět do budovy zákulisí ,následovala jsem ho.V zákulisí seděl táta a Krist" Jano tak už asi půjdem?" zeptal se táta ." No ..jo" vykoktala jsem ze sebe.Neměla jsem ani čas se pomalu rozloučit,táta šel hrozně rychle.Nevěděla jsem jestli ještě někdy Kurta uvidím,neměla jsem jeho číslo,jeho adresu..nic.Když jsme přijeli domů ,šla jsem si lehnout.Pořád jsem musela myslet na dnešek.Co Kurta bolelo ,souviselo to nějak s modřinami na předloktí?Nevím..nic.Usnula jsem s hlavou plnou otázek.Ráno jsem se probudila celkem brzy ,šla jsem do kuchyně se nasnídat.Po chvilce zazvonil telefon "Haló?"zeptala jsem se. "To jsem já" okamžitě jsem poznala hlas volajícího "Kurte?" zeptala jsem se opatrně. "Ano.Našel jsem si tvé telefonní číslo v seznamu." řekl "Jsem ráda" šepatala jsem. "Přišla by jsi za půl hodiny do parku.Musím ti něco vysvětlit" řekl .OKamžitě jsem odpověděla "Ano,budu tam." položila jsem a šla to oznámit rodičům.Naštěstí souhlasili.Za čtvrt hodiny jsme už byla oblečená a šla čeakt do parku.Stál tam a byl opřený o strom.Když mě uviděl šel ke mně. "Ahoj" řekl "Ahoj" odpověděla jsem. "Pojď" vzal mě za ruku a odváděl dál parkem ,do takového ..no zákoutí prostě tam nikdo nebyl ,neprocházel se tam.. "Tady budeme mít klid." řekl Přikývla jsem. Vhrnul si pomalu svetr. "Vidíš.To je to proč se se mnou nemůžeš bavit." řekl.Viděla jsem stejný pohled jako včera "To se nějak vyřeší" řekla jsem. "Už se o to snažím ,ale něco ti musím říct.Tyhle vpichy nejsou od doktora chápeš." přikývla jsem. "Začalo to ,když se dostavily ty bolesti žaludku.Bral jsem prášky proti bolesti ,ale vůbec nepomáhaly, tak jsem pak nějak zjistil ,že tohle pomáhá." řekl ,vyprávěl mi všechno o svém životě. "Ale já ti se vším pomůžu" řekla jsem odhodlaně. "Musím to zvládnout sám" řekl. "Ty mě od sebe odháníš?" zeptala jsem se. "Ne..ale nebude to hezký pohled" Zavrtěla jsem hlavou "Studuju psychologii,absťák jsme už probírali" Ironický se usmál "No ..to pomůže" Přiblížila jsem se k němu.Objala jsem ho.Pohladil mě po vlasech.Zadívala jsem se mu do očí. "V životě jsem nepotkal člověka ,který by sdílel mé názory.Ty je sdíliš"řekl.Přiblížila jsem se k němu víc.Něžně přitiskl své rty na mé.Ruka mi zajela do jeho blonďatých vlasů.Nedokázala jsem se od něj odpoutat.Byl to druhý kus mě,věřila jsem ,že to překoná,že všechno zvládně a...,že to zvládnu já..

Neklikej:-D

10. února 2010 v 15:24
Jsem byla donucena si to sem dát

...Maybe just happy 2.Díl

8. února 2010 v 21:32 My FF
Takže včera tu byl první díl mé nové ffky a dneska je tu další dílek:-)

"Já nestojím za tvoje slzy"řekl. Trvala jsem na svém "Stojíš a pokud ne ty ,tak ta píseň". Zamračil se "Nic okolo mně nestojí za slzy" Nechtěla jsem se s ním hádat a tak jsem odbočila k jinému tématu "Jak se ta písnička jmenovala?" zeptala jsem se. "Someting in the way" odpověděl. "Co to je vlastně za koncert?" zeptala jsem se. "No to je předávání nějakých cen a my tam vystupujeme dvakrát." Přikývla jsem.Dlouhou chvíli na mě koukal.Najednou tam vtrhnul táta. "Jano ,tady jsi.A Kurt Cobain.Za chvíli vystupujete.Budete hrát Smells like teen spirit" a okamžitě odešel. Kurt si pro sebe něco zamumlal. "Co?" zeptala jsem se. "Nechci hrát smells like teen spirit" zamračil se. "Proč?" zeptala jsem se. "Nenávidím tu písničku." Chtěla jsem se opět zeptat proč ,ale v tom tam přišli kluci z kapely. "Kurte.Za chvíli hrajem " řekl ten jeden z nich. Kurt přikývl "Tohle je Jana" kluci se na mě podívali a podali mi ruku "Já jsem Dave a tohle je Krist" Usmála jsem se.Najednou je opět začali nahánět na pódium.Opět se rozehrála hudba.Silná,rychlá a tvrdá melodie se rozezněla po celé hale.Kurt rychle odzpíval písničku a odešel z pódia. Opět se zastavil u mě. "Nebyla špatná" řekla jsem. "Nevim jestli je špatná ,ale je absolutně o ničem" Odhodil kytaru do kouta zákulisí.Šel k oknu a otevřel ho.Chvíli mlčel ,apk jenom řekl "Prší" Přikývla jsem "Mám ráda déšť"Otočil se na mě.Usmál se.Chytil mě za ruku a vyběhl ven. "Co blázníš?" Usmál se" Už dlouho jsem se neproběhl v dešti.Přitom je to jedniná chvíle volnosti.Kdy nemám za zády hnusný bodyguardy." Usmála jsem se.Opět mě chytil za ruku a běžel po ulici.Jen tak ,jenom jsme běželi. Najednou jsme do někoho narazili.Ta holka začala ječet a ukazovat na Kurta.Okamžitě obrátli směr a utíkali jsme snad ještě víc než předtím.Schovali jsme se za zdí.Rozesmál se.Nemohla jsem udržet smích a začala jsem se smát.Najednou jeho výraz zbledl, nehty mi zaryl do ruky a chytil se za břicho.Kousl se do rtu a sjel po zdi dolů.Nevěděla jsem co se děje. "Kurte?Co je ?" snažila jsem se ho zeptat.Neodpovídal jen svíral oční víčka pevně k sobě a kousal se do rtu. "Žaludek" vypravil ze sebe zadušeně.Nechápala jsem.Jediné co mi zbylo bylo utíkat pro pomoct.Okamžitě jsem zavolala Dave. "Prosím pomoct!Kurt!Má bolesti" Dave se na mě zděšeně podíval a běžel ven.Běžela jsem s ním.Kurt se svíjel v bolestech ,tam kde byl předtím. Dave si k němu klekl "Kurte, kámo co je?" Zděšeně jsem koukala na oba dva. Najendou Kurt řekl" Už je to lepší.Prosím nikoho nevolejte" mluvil přidušeně a bolestně.Koukla jsem mu do očí a přikývla.Šla jsem k němu.Chtěla jsem mu sundat svetr a dát ho pod hlavu.Odmítal si ho sundat ,když v tom jsem uvoděla..
¨
Konec.Pokračování příště:-)

...Maybe just happy 1.Díl

7. února 2010 v 21:39 My FF
Moje nová ffka no.Nevim jestli je dobrá ,ale baví mě jí psát.

Opakovatelně mě táta nutí ,abych s ním šla na koncert.Je manažer a zařizuje koncerty skupin.Já se nikdy moc o populární scénu nezajímala, jenom jsem si někdy něco poslechla.Nakonec jsem souhlasila ,že na ten koncert půjdu.Stejně budu jenom v zákulisí.Bylo mi osmnáct a šla jsem studovat psychologii.Často jsem bývala asi divné dítě ,asi moc depresivní pro moderní společnost. "Jano musíme jít" zvolal táta.Když jsme dorazili,šla jsem do zákulisí.Sedla jsem si na křeslo.Všimla jsem si někoho stát u otevřeného okna.Šla jsem potichu k němu.Stál tam a měl zavřené oči a nechával si vítr foukat do tváře,blonďaté vlasy mu lehce vlály.Otevřel oči a udiveně se na mě podíval. Nevěděla jsem co říct "Promiň já jsem tě nechtěla rušit" Podíval se na mě. "Chceš podpis?" zeptal se.Oči měl smutné. "Ne já nechci ,já ani nevím ,jaká skupina tady dneska dneska hraje." Podíval se na mě a jeho oči jakoby ožily. "Já už myslel ,že se nějaká fanynka procpala až do zákulisí.Ty nevíš kdo tu dneska hraje?" Byla jsem v rozpacích "Ne nevím ,vadí ti to?" Byl fascinovaný ,nevěděla jsem ,čím to je. "Ne.Jsem šťastný." Usmíval se. "Co?" nechápala jsem ho. "Jsem šťastný ,že je na světě člověk ,který neví kdo jsem a nebaví se se mnou jenom proto ,kdo jsem." Pořád se usmíval. "Jsem ráda ,že jsi šťastný.Jo jsem Jana" a podávala jsem mu ruku.Vložil svojí ruku do mé "Skoro ti nechci říct ,kdo jsem ,aby jsi si najednou nevzpomněla kdo jsem." Usmála jsem se "Já to opravdu nevím." Usmál se "Těší mě.Kurt Cobain" Pořád jsem měla ruku spojenou s ním ,ani jsem nevěděla ,jak jí vyndat. "A ty hraješ v tý skupině ,která tady dneska hraje?Jsi kytarista nebo hlavní zpěvák?" S donucením odpověděl "Hlavní zpěvák" Najednou nás někdo vyrušil "Nirvana na scénu" volal nějaký chlap a naháněl Kurta na pódium.Slyšela jsem křičet fanynky a viděla běžet Kurta na pódium společně s nějakými kluky.Nakoukla jsem k pódiu.Hudba začala hrát a Kurt začal zpívat.Přimrazilo mě to k podlaze.Ta píseň se mi vryla do kůže.Začal mi běhat mráz po zádech.V té písni bylo tolik bolesti ,naděje.Ani nevím ,jak je to možné ,ale začaly mi téct slzy.Když hudba dohrála ,pořád jsem nedokázala slzy zastavit.Celá skupina opět běžela do zákulisí.Ostatní kluci běželi někam dolů do studia.Kurt se zastavil u mě "Ty pláčeš?" zeptal se ." Já jenom ta píseň...byla krásná" řekla jsem.Pousmál se a utřel mi slzy "Já nestojím za tvoje slzy"řekl. Trvala jsem na svém "Stojíš a pokud ne ty ,tak ta píseň".

Tak jaká ta ffka je?Piště komenty pls.

Dopis Kurta na rozloučenou

3. února 2010 v 21:51 KURT COBAIN
Tohle je dopis Kurta ,ale neni celý ,protože Courtney ho nechtěla číst celý.Ale já nevěřím ,že ho zabila.On měl všechno co každý člověk chce ,ale on to prostě nechtěl.Tohle je záznam jak ho Courtney četla s fanoušky a dodávala k tomu svoje poznámky a tak..poslední část je nejdojemnější ,kde přiznává ,že měla být víc s ním ,aby se necítil tak sám.
TADY JE TA ČÁST:

COURTNEY: A pak tu jsou další osobní věci, do kterejch vám nic není. A zapamatujte si, že tohle všechno je nesmysl. Chci vám říct jedno. Ty kecy z osmdesátých let o šílený lásce jsou blbost. Není to pravda. Nefunguje to. Měla jsem ho nechat, všichni jsme ho měli nechat v tý jeho otupělosti, měli jsme ho nechat mít to, co mu pomáhalo cítit se líp a ulevovalo od bolesti v žaludku. Měli jsme ho nechat na pokoji a nesnažit se z něj sedřít kůži. Až půjdete domů, řekněte svým rodičům, ať to na vás nezkoušej s blbejma kecama o velký lásce, protože je to na nic. To je můj názor. Ležím v posteli a je mi mizerně. Je mi stejně jako vám. Věřte mi, je mi to strašně líto. Nevím, co jsem zvorala. Měla jsem bejt s ním. Neměla jsem poslouchat jiný lidi. Ale já to udělala. Každou noc spím s jeho matkou a ráno se probudím a myslím si, že je to on, protože mají podobný těla. Už musím jít. Jen mu řekněte, že je ....(tak sprostý slova mít na blogu nechci:-), oukej? Řekněte: "..., jsi...". A že ho milujete.
A tady je to video ,kde si to můžete poslechnout:

Nejlepší video!!

2. února 2010 v 22:19 MUSIC
Tak to je video k jedný písničce od Nirvany All apologies a mám pochyby jestli teda to zpívá vůbec Kurt ,ale no prostě o to nejde.

Asi vás překvapí ,že Kurt má červený vlasy ,no to on chvíli měl no.Já vim vypadá to divně ,ale od toho záběru jeho očí na začátku a jak pak tam kouká tak smutně do tý kamery a pak zavře ty oči.I přes ty vlasy v tu chvíli vypadá tak strašně nádherně ,až mi to trhá srdce.Při pohledu ,že už tu neni a tenhle záběr je nádhernej.Jestli jste postřehly ,tak na každý fotce ,v každém videu má strašně smutný oči.Je v nich vidět tolik bolesti,nesplněných přání i když se směje.


Klikačka

2. února 2010 v 21:32 About Blog
Mám novou klikačku ,kterou mi vyrobila moje nej kámoška Mony.Moc jí za to děkuju.Důležitý je článek pod tímhle ,pak pochopíte ,proč nová klikačka:-)

Jo ta klikačka nejde vložit do článku ,tak je nahoře v mottu ,nebo v menu:-)

Nový styl,nová tvář..

2. února 2010 v 19:41 About Blog
Tak prostě rozhodla jsem se dát blogu novou tvář.Design budu měnit častěji a podle aktuálních zájmů,pocitů atd ..atd...Teď je zrovna s Kurtem Cobainem a mně se líbí.Co vám?
Peace,love,empathy

Pennyroyal tea-unplugged in New York,Heart shaped box

1. února 2010 v 21:55 MUSIC

Jedna úžasná písnička od nirvany a tady je záznam z Mtv unplugged.V tu dobu měl zrovna hrozné bolesti s tim žaludkem a stejně dokázal zpívat.
A ještě jedna úžasná písnička ,taky na živo ,ale ne unplugged.